Recenzii
Am ales Alexandra Vieru Piano Studio pentru fetiţa mea deoarece îmi doream un îndrumător răbdător şi iubitor de copilaşi. Orele de studiu se petrec într-o atmosferă caldă şi relaxată. Recomand cu mare drag!
Lecţiile de pian sunt frumoase pentru că întotdeauna Alexandra este calmă şi tot timpul învăţ lucruri noi aşa că la sfârşit toate ies bine!
Alexandra Vieru Piano Studio este locul în care copiii merg cu plăcere şi învaţă din pasiune. Doamna profesoară, cu o atenţie şi cu o căldură specifice doar persoanelor care îşi fac munca din pasiune şi dragoste faţă de meseria aleasă, ştie exact cum să folosească atuurile fiecărui elev pentru a- l ajuta să evolueze cu fiecare oră şi cu fiecare noţiune nou învăţată. Fetiţa mea de 4 ani şi jumătate este pur şi simplu fascinată de „doamna de pian” iar evoluţia ei constantă stă mărturie pentru implicarea pe care o are doamna faţa de fiecare elev în parte, oricât de mic sau de mare ar fi el!
Sunt Irina şi învăţ să cânt la pian de un an, alături de Alexandra . Sunt bucuroasă pentru că într- un an am avansat atât de mult încât ştiu să cânt cu pedală şi mi- am ales şi o piesă nouă de două pagini pe care deja o învăţ pe dinafară. Mi se pare ca Alexandra e o profesoară bună dar mi- ar plăcea să o ia uneori mai încet.
Totul a început cu „Să vedem dacă o să- i placă” şi a început când Ecaterina avea aproape 5 ani. Acum a împlinit 8 ani iar pianul se pare că a fost cea mai bună alegere! Există întradevăr plăcere şi talent din partea copilului, dar dacă nu întâlneam acest profesor minunat, dedicat şi răbdător, lucrurile nu ar fi fost deloc aşa. Calmul, răbdarea şi profesionalismul doamnei sunt admirabile! Calităţile doamnei, ca profesor de pian, sunt deosebite! Mulţumim doamnei profesoare pentru dedicare, implicare, înţelegere...pentru tot!
Doamna profesoară este foarte drăguţă, frumoasă, bună şi prietenoasă. O îndrăgesc şi apreciez mult!
Lecţiile de pian cu Alexandra sunt foarte distractive şi de multe ori, în timp ce îmi repet melodiile, mai spunem şi câte o glumă. Îmi place foarte mult că atunci când primeşti 5 stickere, Alexandra îţi aduce şi o surpriză. Aceste sickere se primesc drept recompensă dacă ţi-ai făcut temele şi dacă ai fost cuminte şi răbdător la oră. Probabil vă întrebaţi cine este această profesoară. O să va spun chiar eu! Ea este Alexandra, cea mai calmă şi veselă persoană pe care am întâlnit- o! 😊

Alexandra, eu simt că am progresat foarte mult cu tine. De când te-am văzut am ştiut că eşti o persoană de încredere şi bună la suflet. Îţi mulţumesc pentru că ai răbdare cu mine şi pentru că mă înveţi atâââââââtea lucruri. Te iubesc mult! <3
O profesoară excepţională, care se apropie cu multă înţelegere de copii. Fetiţa mea aşteaptă cu nerăbdare fiecare lecţie şi este tot mai pasionată de pian. Atmosfera la ore este prietenoasă, iar concertele organizate sunt foarte motivante pentru ei. Se simt clar implicarea şi dragostea pentru muzică şi pentru copii din partea doamnei profesoare Alexandra! O recomandăm cu multă căldură!
Suntem extrem de mulţumiţi de doamna profesoara, Alexandra! Este un om cu adevărat delicat, răbdător şi atent la nevoile fiecărui copil. Fiicele mele au prins drag de pian datorită modului cald şi blând în care sunt îndrumate. Concertele organizate de ea sunt un prilej minunat pentru copii să-şi exprime talentul şi să capete încredere în ei. Recomand cu încredere!
Alexandra Vieru Piano Studio este locul în care învăţ să cânt la pian şi locul în care mă simt bine